Slevy a výhody pro rodiny s dětmi
Už máte svůj Rodinný pas?
Family
Den pro rodinu vlastní i náhradní na hradě Helfštýn
Den pro rodinu vlastní i náhradní na hradě Helfštýn
Termín:
10.9. 09:30 - 16:00
Místo konání:
Hrad Helfštýn
Cena:
zdarma
Typ akce:
kulturní

Pořadatel:
Olomoucký kraj, hrad Helfštýn
Kraj:
Olomoucký kraj

Na akci i na hrad zdarma!


Milé rodinky, 

v neděli 10. září se uskuteční již tradiční Den pro rodinu vlastní i náhradní. Nedělní program se letos stěhuje ze Smetanových sadů v Olomouci na hrad Helfštýn, který návštěvníkům nabídne řadu aktivit. Program odstartuje o půl desáté dopoledne. Akce proběhne v rámci Týdne (pro) pěstounství. V rámci Dní evropského kulturního dědictví mají všichni návštěvníci vstup nejen na akci, ale i na hrad zcela zdarma. 

Příjemný den plný zábavy a informací k náhradnímu rodičovství připravuje Olomoucký kraj ve spolupráci s hradem Helfštýn, za účasti organizací, které pracují s pěstounskými rodinami.

Akce láká k setkání rodin a společnému trávení volného času. Motem letošní akce je nejen oslava rodičovství, ale také pěstounství, které nabývá na stále větším významu. Je vnímána potřeba zvýšení povědomí celé veřejnosti o smyslu pěstounské péče s cílem vyvrátit mýty o ní a zvýšit počet zájemců o pěstounskou péči.

Den pro rodinu vlastní i náhradní je jedinečnou příležitostí pro setkání rodin, náhradních rodičů, ale i zájemců o oblast náhradního rodičovství. Nejen pro ně, ale pro všechny účastníky akce je připraven jedinečný zábavní i poučný program.

Na akci se kromě hlavních organizátorů podílí i organizace doprovázející pěstounské rodiny: Náruč dětem, Centrum pro rodinu a děti Olomouc, Maltézská pomoc, Na dlani, Dobrá rodina, SOS dětské vesničky, ISIS: Občanské sdružení pro pomoc náhradním rodinám, Spolu pro rodinu, Středisko sociální prevence Olomouc, Eurotopia, Vlaštovky a další.

Akce se koná za podpory Olomouckého kraje, záštitu nad akcí převzal Mgr. Ivo Slavotínek, 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Program: 

Program na podiu:

10:00     Divadelní představení pro děti – Africká pohádka

11:00     Bubbleshow - Klaun Bublíno - čarování s bublinami

11:45     Nahlédnutí do světa pěstounství

12:00     Vystoupení gymnastek z oddílu GK Velký Týnec

13:15     Nahlédnutí do světa pěstounství

13:30     Pavel Čadek

14:45     Nahlédnutí do světa pěstounství

15:00     Kapela Něco si přej

 

Doprovodné aktivity na louce před hradem:

  • Svět pěstounské péče
  • Pevnost poznání – chemická laboratoř
  • Výstava příběhů pěstounů
  • Malování na obličej
  • Tetování tatto třpytkami
  • Skákací hrad a dětská zóna
  • Rodinné a Senior Pasy
ZPĚT
© 2024 Rodinné pasy